مقدمه

باید بر چیزی به جز عملکرد ورزشی تان در باشگاه تمرکز نکنید. نگران سوزاندن کالری یا تمرین تا حد خسته کردن خود نباشید. اهمیت نمی دهم که هدف شما بهتر به نظر رسیدن اندامتان است یا صرفاً بهبود کیفیت زندگی تان؛ هدفتان هرچه که باشد بر دستیابی به تمرین بهتری نسبت به قبل تمرکز نمایید. این می تواند به سادگی به معنای بلند کردن وزن بیشتر یا اجرای تکرارهای بیشتر نسبت به آخرین باری که تمرین کرده اید, باشد. به خاطر سپردن این هدف می تواند پیامدهای عظیمی برای ترکیب بدن (چربی بدن کمتر و عضله بیشتر), اهداف تمرین و سلامت کلی تان داشته باشد.

۱- این بهترین روش برای رسیدن به اهداف است.

حتی اگر هدف تان بهتر به ظر رسیدن در لباس شنا باشد بر  قوی تر شدن و بهبود عملکردتان در باشگاه تمرکز کنید. این تنها یکی از چند اصل تمرینات قدرتی است که مشتریانم را به اتخاذ آنها ترغیب می کنم. وقتی به مشتریانم میگویم ما قصد داریم بر افزایش قدرت کلی شان تمرکز کنیم بعضی از آنها چنین پاسخ می دهند: “من به قدرتمندتر شدن اهمیتی نمی دهم! فقط میخواهم بهتر به نظر برسم!” اما پس از چند روز اجرای تمرینات آنها که زمانی قادر به انجام این کارها نبودند, به من می گویند: “چند اینچ از بدنم کم کرده ام, لباسهایم به تنم شل شده اند, انرژی بیشتری بدست آورده ام و حس فوق العاده ای دارم!”

۲- انگیزه بیشتری برای تمرین مستمر پیدا می کنید.

تقریباً هر کسی می تواند یک برنامه تمرینی را شروع کنند اما همه آن را استمرار نمی بخشند. بسیاری افراد خسته می شوند, فرسوده می شوند و یا به نتایج دلخواه خود نمی رسند. به همین خاطر به همان سرعتی که آن را شروع کرده اند, آنرا ترک می کنند.

اما اگر بر بهبود عملکردتان تمرکز کنید, از انگیزه کافی برای رفتن به باشگاه حتی با وجود هفته ها و ماه ها تمرین در آنجا برخوردار خواهید بود. این هدف یک عامل انگیزشی مثبت است (برعکس چیزی مانند تلاش برای کم کردن وزن. به جای رفتن به باشگاه در تلاش برای سوزاندن کالری تا حد امکان, هدفتان انجام تمرین بهتر از آخرین باری که به باشگاه رفته اید, خواهد بود: به عبارتی اجرای یک تکرار بیشتر یا افزودن وزنه ای که بلند می کنید. این راه نهایی برای دستیابی به نتایج مورد نظرتان است چراکه هر بار که در باشگاه هستیددقیثا میدانید چه می خواهید و براحتی قادرید پیشرفت تان را رد گیری کنید.

۳- اعتماد به نفس کسب کنید.

اکثر مردم تاثیر فوق العاده ای که تمرینات قدرتی می تواند بر اعتماد بنفس داشته باشد را تشخیص نمی دهند. به طور کل شما از آنچه که به لحاظ فیزیکی قادر به دستیابی به آن هستید, آگاه خواهید شد. حرکات قدرتی حرکات بارفیکس, حرکت دیپ میله پارالل و ددلیفت دوبرابر وزن بدن شاید غیر واقع گرایانه به نظر برسد اما رسیدن به این اهداف, اعتماد بنقس تان را به سطوح جدیدی می برد.

راه های بهبود عملکرد ورزشی

۱- قوی تر وزنه بزنید.

این ساده ترین و راحت ترین راه برای بهبود عملکرد است. هربار که یک جلسه تمرینی را تکرار می کنید تلاش کنید دست کم یک تکرار بیشتر از آخرین بار با همان وزنه قبلی, اجرا نمایید. همچنین می توانید وزنه بیشتری به میله اضافه کنید یا از یک دمبل, کتل بل یا هر وسیله (یا وسایل) سنگین تر دیگری که در تمرینات استفاده می کنید, بهره ببرید.

هدف اصلی من یک ددلیفت سه گانه برابر وزن بدن است. از زمانی که به سمت این هدف کار می کنم, ترکیب بدنم بهبود یافته و اعتماد بنفسم افزایش پیدا کرده و همچنان به یادگیری درمورد آنچه قادر به دستیابی به آن هستم, ادامه می دهم. این ویدئوی مربوط به پیشرفت من را تماشا کنید.

۲- فشار تمرینات خود را بیشتر کنید.

شاید تنها بتوانید حرکات شنا را روی زانوهایتان اجرا کنید و یا شاید فکر کنید یک حرکت بارفیکس وزن بدن هرگز اتفاق نخواهد افتاد. از یک برنامه تمرینی صوتی برای دستیابی به دستاوردهای مذکور پیروی کنید. وقتی قادر شوید تمرینات وزن بدن نظیر حرکات شنا, دیپ های میله پارالل, حرکات بارفیکس و پیستول ها را اجرا کنید, جسم و ذهن قوی تری خواهید داشت.

یک چالش عملکرد ورزشی اتخاذ کنید

چالشی که من ارائه می کنم بسیار ساده است: با هدف صرف بهبود عملکردتان به باشگاه بروید. این هدف شما را متمرکز و با انگیزه نگه می دارد. پس از چند هفته متوجه تحولات در قدرت, ترکیب بدن و اعتماد بنفس تان خواهید شد. نهایتا به اهداف تمرینی و سلامت تان دست پیدا خواهید کرد.